Mavi Renkli Muhabbet Kuşu İsim Önerileri

Muhabbet kuşu, ülkemizde en çok beslenen evcil hayvanlar sıralamasında birinci sırada yer almaktadır. Hemen hemen birçok eve bir dönem muhabbet kuşu girmiş, birçok insan belirli bir dönemde bu sevimli ve narin canlılar ile tanışma fırsatı yakalamıştır. Halen milyonlarca evin bir bireyi ve ailenin en sevimli üyesi olan muhabbet kuşları her geçen yeni bir eve daha girmektedir. Muhabbet kuşu yeni sahibi ile tanıştığında veya yeni bir eve birey olarak gittiğinde ilk konuşulan konulardan birisi muhabbet kuşuna verilecek olan isimdir.

Muhabbet kuşuna isim seçmek birçok kişi için kolay gibi görünse de, bu sorumluluğun sahibi olan kişi karar vermekte oldukça zorlanabilmektedir. Hatta günlerce isim düşünüp karar verememiş olan birçok tanıdığımda vardır. Tabi ki muhabbet kuşuna isim seçiminde sahibinin tercihi ve istekleri önemlidir. Fakat yine de dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalarda vardır. Özellikle kuşunuza konuşma eğitimi verecekseniz ve kuşunuzun kendi ismini söylemesini istiyorsanız bilin ki muhabbet kuşları bazı harfleri çok daha hızlı bir şekilde öğrenebilmektedir. Bu harflerin başında “B, C, S ve K” harfleri gelmektedir. Yani muhabbet kuşunuza isim seçerken bu harfleri içeren isimler seçmeniz onun adını söylemesini kolaylaştıracaktır.

Diğer bir konu ise muhabbet kuşunuzun rengidir. Aslında sizler için “Renklerine Göre Muhabbet Kuşu İsim Önerileri” konumuzda bununla alakalı bilgiler vermiştik. Şimdi ise sizlere mavi muhabbet kuşu isimleri hakkında bilgi vereceğiz ve önerile sunacağız.

Mavi Muhabbet Kuşu İsimleri

Herhalde mavi renklere bürünmüş olan bir muhabbet kuşuna kimse pamuk, beyaz veya limon gibi isimler vermek istemez. Muhabbet kuşunun tüylerinin rengi isim seçiminde önemli bir kriterdir. En azından biz bu şekilde düşünüyoruz. Eğer sahiplendiğiniz muhabbet kuşu mavi, turkuaz, lacivert veya mavinin diğer tonlarında bir renge sahipse, bu mükemmel kuş için sizlere önereceğimiz bazı isimler aşağıda yer almaktadır. Tabi ki son karar ve tercih yine sizindir ama bu isimlere bir göz atmanız faydalı olacaktır.

 • Maviş: Belki de muhabbet kuşlarında en çok kullanılan isimlerden birisidir. Aynı zamanda mavi bir muhabbet kuşuna en çok yakışan isimlerdendir. Belki sıradan olması nedeni ile tercih etmeyebilirsiniz.
 • Boncuk: Boncuk ile mavi renk arasında bir ilişki olduğunu herkes bilir. Bu nedenle tercih edebileceğiniz bir isimdir.
 • Deniz: Deniz ve mavi arasındaki bağlantıyı hepimiz biliyoruz. Çok yaygın olmasa da minik kuşunuz için güzel bir öneri olabilir.
 • Nazar: Nazar boncuğunu düşündüğümüzde ağırlıklı rengi mavi ve tonlarıdır. Bu nedenle kuşunuz için düşünebilirsiniz.
 • Bulut: Özellikle erkek ve mavi muhabbet kuşları için kullanılabilecek olan bir isimdir ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

Mavi muhabbet kuşları için başlıca önerdiğimiz ve yaygın olarak kullanılan 5 ismi yukarıda verdik. Şimdi diğer önerilerimizi vereceğiz, aşağıdaki isimler arasından seçim yapabilirsiniz.

 1. Nehir
 2. Mavilim
 3. Mavi
 4. Derya
 5. Ocean
 6. Mavili
 7. Cankuş
 8. Cicikuş
 9. Bonibon
 10. Angel
 11. Gök
 12. Gökyüzü
 13. Turkuaz
 14. Blue
 15. Okyanus

Tabi ki bizim burada önerdiğimiz 15-20 isim dışında muhabbet kuşunuza koyabileceğiniz yüzlerce hatta binlerce farklı isim bulunmaktadır. Biz sizlere öneri olması açısından bazı isimleri sıraladık. Aynı zamanda muhabbet kuşu sahipleri aşağıdaki yorum bölümünden kendi kuşlarının isimleri paylaşabilirler. Bunun yanında sizin de öneriniz varsa yine aşağıdan bizler ve diğer kuş severler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu