KuşKuş BakımıMuhabbet Kuşu

Renklerine Göre Muhabbet Kuşu İsim Önerileri

Muhabbet kuşu sahibi olanların ilk düşündükleri şeylerin başında kuşlarına koyacakları isim gelmektedir. Bu bazıları için kolay bir süreç olsa da, aslında birçok kişi için uzun zaman düşünülen ve zor karar verilen bir süreç olmaktadır. Muhabbet kuşunuza isim verirken sıradan isimler verebilirsiniz, buna kimsenin itirazı olmaz ama özellikle kuşunuzun kendi ismini öğrenmesini istiyorsanız bazı isimleri seçmeniz daha avantajlı olacaktır. Çünkü muhabbet kuşları bazı harfleri öğrenmeye daha yatkındır ve bu harfleri içeren kelimeleri daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenirler. Bu harfler arasında “B, C, K ve S” harflerini öncelikli olarak sayabiliriz.

Muhabbet kuşuna isim verme sürecinde etkili olan diğer faktörler ise cinsiyet ve yaştır. Erkek bir muhabbet kuşu ile dişi muhabbet kuşuna her zaman aynı ismi vermek uygun olmaz. İnsanlarda olduğu gibi kuşlarda da cinsiyete özgü isimler vardır. Bununla beraber kuşunuzun tüy renginin de önemli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tüy rengine göre uygun bir isim bulmak daha doğru olacaktır.

Tüm bunların yanında kuşunuza koyacağız isim konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Siz sadece sevdiğiniz ve beğendiğiniz bir ismi kuşunuza verebilirsiniz. Bu konuda kendinizi sınırlandırmayın. Sizlere bazı isim önerilerinde bulunacağız. Bu isim önerileri muhabbet kuşlarına en çok konulan isimleri içermektedir. Bu konuda sizlerde önerilerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu İsim Önerileri

Herhangi bir cinsiyet veya renk ayrımı yapmadan ülkemizde muhabbet kuşlarına en çok konulan isimleri aşağıda paylaşıyoruz. Bu isimlerin birçoğu sizlere tanıdık gelecektir. Bu isimler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

CicikuşRüzgarCankuş
DumanIrmakCingöz
LokumDeryaBonibon
TarçınCevizElma
FıstıkApolloÇiko
ÇikoBisküviÇıtçıt
MavişBulutÇimen
BoncukGökNane
NazarŞimşekGüneş
PamukMelekCoco
BeyazCasperKar
ŞekerDuruSütbeyaz
CipsKartopuTweety
CanoİnciYumoş
BaşkanYakutSaman
AltınDodoEfe
AşkımKırpıkOğluş
PaşamŞanslıVezir
LimonAşkınŞaşkın
SakarCanSütlaç
PeriMenekşeSultan
YaprakYosunKaymak
PikachuKavunBiber
PeynirKiviBal
CesurPastelPıtır
ŞaşkınUykucuÇapkın
BıcırıkMinnoşTombiş
ÇetoÇıtırBobo

Mavi Muhabbet Kuşu İsimleri

Muhabbet kuşlarında en çok karşılaştığımız renklerden birisi mavidir ve kuş sahiplenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği renklerden birisidir. Mavi muhabbet kuşları için bazı isim önerilerinde bulunacağız.

MavişBulutTurkuaz
BoncukGökFiruze
NazarLacivertMavilim

Beyaz Muhabbet Kuşu İsimleri

Beyaz muhabbet kuşları ile çok fazla karşılaşmıyor olsak ta isim konusunda seçeneklerin fazla olduğunu söylesek yanlış olmaz. Beyaz muhabbet kuşları için bazı isim önerilerimiz aşağıdadır.

PamukMelekCoco
BeyazCasperKar
ŞekerDuruSütbeyaz
KartopuİnciPrenses
PapatyaSütlaçPeri
PeynirKaymakKrem

Yeşil Muhabbet Kuşu İsimleri

Yeşil muhabbet kuşları en çok karşılaştığımız renklerdendir. Muhabbet kuşları doğal ortamlarında da çoğunlukla yeşil renktedir. Yeşil renkli muhabbet kuşlarınıza çeşitli isimler verebilirsiniz. Bu isimlerden bazılarını aşağıda paylaşıyoruz.

ÇimenYakutYeşil
NaneYosunYaprak
FıstıkKiviBiber
ZeytinMaydanozRoka

Sarı Muhabbet Kuşu İsimleri

Sarı bir muhabbet kuşu sahibisiniz ve isim arıyorsanız sizlere bazı önerilerde bulunacağız. Oldukça sevimli ve şirin görünün sarı muhabbet kuşlarına verebileceğiniz bazı isimler aşağıda yer almaktadır.

GüneşSarıkızŞirine
SarıSamanSarışın
AltınLimonPapatya
PikachuBalKavun

Yukarıda söylediğimiz gibi bu konuda herhangi bir kısıtlama veya kriter yoktur. Tamamen kuş sahibinin psikolojisi ve tercihleri ile isim belirlenebilir. Önemli olan sizin de sevdiğiniz, kuşunuzun da seveceği ve benimseyeceği bir isim bulmanızdır. Dişi veya erkek muhabbet kuşları için isim önerileri ve muhabbet kuşuna isim verirken dikkat edilmesi gereken hususlara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu