KediKedi Bakımı

Siyah Kedi İsim Önerileri

Yeni kedi sahiplenenleri heyecanlandıran ve ilk düşündükleri şeylerden birisi kedilerine koyacakları isimdir. Evinize yeni bir canlı ve dost geldi. Mutlaka buna bir isim vermek istersiniz. Bu konuda kedi sahiplenmeyi düşünenlere ve yeni kedi sahiplenenlere yardımcı olmaya ve öneriler sunmaya çalışıyoruz. Bu konumuzda sizlere siyah kediler için isim önerileri sunacağız.

Siyah kediyi bazıları uğursuzluk sayıyor olsa da tüm kediler bizim için çok değerlidir ve onları çok seviyoruz. Birçok ırkın siyah renge sahip bireyleri vardır. Fakat siyah kedi denildiğinde akla özellikle gelen bazı kedi ırkları vardır. Bunları aşağıda veriyor olacağız.

Siyah Kedi Irkları

Tekrar hatırlatmak istiyoruz, birçok kedi ırkı siyah renkli bireylere sahiptir ama aşağıda saydığımız ırklarda siyah renk olma olasılığı çok daha fazladır ve aşağıda saydığımız kedi ırklarından bazıları özellikle siyah renkleri ile bilinir.

  • Bombay: Bu türün en önemli özelliklerinden birisi parlak siyah tüylere sahip olmasıdır.
  • Tiffany/Chantilly: Farklı renkleri vardır ama en bilinen rengi siyahtır. Bunun yanında altın rengindeki gözleri ilgi çekicidir.
  • Persian (İran Kedisi): Özellikle düz yüzü ile hemen hemen herkes tarafından bilinen bir ırktır. Birçok farklı renge ve renk kombinasyonuna sahiptir.
  • Maine Coon: Bu kedi oldukça iri yapısı ile bilinir ve en büyük kedi ırklarından birisidir. Siyah rengi ile de sık karşılaşmaktayız.
  • Cornish Rex: Çeşitli renklerde olabilen bu ırkın siyah rengine de oldukça sık rastlamaktayız.
  • Devon Rex: Hemen hemen her renge sahip olan bu ırkın siyah kedileri oldukça ilgi çekicidir.
  • American Shorthair: Birçok farklı renge sahip olabilen bu ırkın siyah renklileri oldukça cazip ve çekicidir.
  • British Shorthair: Ülkemizde de en çok bilinen kedi ırklarından birisidir. Özellikle gri rengi ile tanınıyor olsa da siyah renkleri de oldukça ilgi çekici ve tercih sebebidir.

Siyah Kedi İsimleri

Yukarıda saydığımız ırklardan birisinden ya da farklı bir ırktan siyah renkli bir kedi sahiplendikten sonra ilk düşündüğünüz şeylerden birisi muhtemelen bu kedinin ismidir. Mutlaka “Kedime hangi ismi vermeliyim?” sorusu aklınıza gelmiştir ve çoğu zaman kararsız kalmışınızdır. Sizlere siyah kedinize verebileceğiniz bazı isim önerilerinde bulunacağız. Fakat tabi ki tercih sizindir. Aynı zamanda kedi sahipleri aşağıdaki yorum bölümünden kendi kedilerinin isimlerini ve isim önerilerini paylaşabilir.

MürekkepGölgeBarutJoker
CasperGeceKoyuKahve
KaramelZeytinZifirSis
AresAlfaCadıKaranlık
DumanCevizEsmerVişne
KekikKaramCingözKömür
LoşZeusİzabelRock
BetonBitterKirliSiyah
SamurToprakKöfteKorsan
PapyonDiabloCesurHaylaz
ÇakiParsNohutPaspas

Siyah kedilere en çok yakışabilecek isimleri, en azından bizim öyle düşündüğümüz isimleri sizler ile paylaştık. Sizlerde kendi düşüncenizi ve isim önerilerini bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar: https://www.vetbilgi.com/kedime-hangi-ismi-vermeliyim-kedi-isim-onerileri/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu